Historia klubu

Klub sportowy ZWAR jest najstarszym klubem w dzielnicy Wawer. Założony został w 1933 roku. Barwy klubu są biało-niebieskie.

 

Historia i początki klubu związane są z:
– KS Start Wawer,
– Fala Wawer,
– Błękitni Wawer,
– RKS Zwar.

 

Nazwa związana jest z dawną już nieistniejącą fabryką (ZWAR – Zakłady Wytwórcze Aparatury Rozdzielczej).

 

KS ZWAR jest to klub typowo piłkarski. Siedziba klubu oraz cała baza szkoleniowa znajduje się w dzielnicy Wawer, przy ulicy Pożaryskiego 10, w Warszawie.

 

Od 2004 w klubie jest nowy zarząd który uratował klub przed upadłością. Nowy prezes klubu Tomasz Skrzypczak wyznaczył cel – stworzenie szkółki piłkarskiej dla dzieci i młodzieży wzorowanej na najlepiej prosperujących klubach w Europie. Aby go osiągnąć prezes klubu, pozyskał doświadczoną kadrę trenerską zapewniając jej nowoczesne szkolenia, podnoszące kwalifikację oraz stworzył nowoczesną bazę piłkarską . Dwa boiska trawiaste ,dwa boiska sztuczna trawa ,budynek Klubowy ,10 szatni dla zawodników . Dzięki tym i innym działaniom powstała największa SZKÓŁKA PIŁKARSKA w Wawrze .

 

Klub ma wielu wychowanków którzy obecnie grają w czołowych klubach Polski.

 

Na dzień obecny najmłodsza grupa chłopców to rocznik 2017 / 2018. W klubie trenuje około 400 młodych piłkarzy. Jesteśmy jedną z największych i najszybciej rozwijających się SZKÓŁEK PIŁKARSKICH dla dzieci i młodzieży w Warszawie.