HEJT DZIENNIKARZA KTÓREGO DZIECKO GRA W KLUBIE KONKURENCYJNYM .
Wybaczcie drodzy Państwo naszą zuchwałość i nietakt związany z zamieszczeniem informacji o tym skandalicznym jak się okazuje wyniku .Jesteśmy Klubem z ponad 80 letnią tradycją i od dziesięcioleci w dorobku zapisuje się rekordowe wyniki ciesząc się i gratulując wygranej .
Kilka słów prawdy :
Dzieci jednej i drugi drużyny miały wyrównane szanse , były w tym samym wieku ,podobnej budowy fizycznej ,wyrastały w tym samym społeczeństwie , jedynie system szkolenia i przygotowanie do rozgrywek znacząco się różniły .
Jakie pobudki kierowały tym dziennikarzem ? Na pewno nie współczucie i troska o dobro dzieci .
Jeśli zgłaszamy dzieci do rywalizacji sportowej w lidze , musimy liczyć się z tym że będzie się pisać o wynikach ,rejestrować mecze , komentować , przyznawać punktacje , takie są założenia ligowej rywalizacji sportowej . Jeśli nasze dzieci nie są do tego przygotowane nie zgłaszamy ich do ligi . Mogą trenować , grać mecze towarzyskie i w ten sposób zdobywać doświadczenie potrzebne w rozgrywkach . Wielkim błędem było zgłoszenie do ligi drużyny która jak powiedział jej trener nie była przygotowana .
Nie wymagajmy ukrywania wyników ! Może dzieci ze ZWAR- u powinny się wstydzić że pokonały rywala z takim wynikiem i pokutować za każdą bramkę .
W naszym klubie posiadamy 5 grup tego rocznika 2012 z czego tylko dwie grupy grają w Lidze Mazowieckiej , każda w swojej tabeli .
Jeśli siedmiolatek ustanowi rekord, pokonując znacząco wszystkich swoich rówieśników w olimpiadzie naukowej , to czy potępimy jego rodziców , nauczycieli , czy też tych którzy ośmielili się podać wyniki do publicznej wiadomości ? Gdzie tu zdrowy rozsądek ?!
Wszyscy Trenerzy KS ZWAR to wykwalifikowana kadra posiadająca licencje trenerskie UEFA A i UEFA B ,w większości są to również pedagodzy nauczający w szkołach . Każdego roku korzystamy z wielu szkoleń , podnosząc swoje kwalifikacje .Posiadamy koordynatora, który dba o spójny system szkolenia i plan treningowy. Żaden nasz trener nie jest ,,wynikowcem “, w szkoleniu kładziemy nacisk na technikę gry i rozwój indywidualny każdego dziecka oraz umiejętność gry zespołowej. Podczas tego meczu zastosowane były wszelkie założenia gry Fair Play .Nikt nie przeprowadzał ,, prymitywnej egzekucji ” a najwięcej krzyków i komentarzy w stylu ,, dobrze Stasiek gryz ich tam! …” pochodziło od rodziców z drużyny przeciwnej co słychać na zamieszczonym poniżej filmie . Zaraz po meczu dzieci ZWARu udały się z trenerem do szatni , nie szydząc z przeciwnika ,jak to kłamliwie napisał dziennikarz .
Wynik został zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz w tabeli MZPN . Każdy Klub zamieszcza informację o rozegranych meczach i podaje wyniki . To nie jest nic dziwnego , tym bardziej nie jest to hańbą ani głupotą !
Dziennikarz który obraża Klub , prezesa , trenerów ,dzieci i rodziców, dopuścił się bezprawia i zniesławienia na ogromną skalę o czym zawiadomiliśmy odpowiednie jednostki i poczyniliśmy kroki prawne . Zabrakło Panu wiedzy, świadomości ,profesjonalizmu oraz etyki zawodowej . Nie był Pan obecny podczas tego wydarzenia i nawet nie próbował Pan rozmawiać z drugą stroną w celu obiektywnej oceny sytuacji . Obraża Pan dobre imię cieszącego się dobrą renomą Klubu Sportowego , jego pracowników , działaczy a także dzieci i rodziców . Wstyd !!!